Najpopularniejsze

• 29 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1741

[FOTO] Nowy samochód Prządka Rally Team. Załoga z sukcesami w SMT

W marcu rozpoczął się kolejny sezon SMT, czyli Samochodowych Mistrzostw Tychów. Zawody odbywają się na zamkniętym torze testowym Fiata w Bieruniu. Bierze w nich udział Prządka Rally Team w składzie którego znajdują się mieszkańcy powiatu pszczyńskiego: Wojciech Prządka, Rafał Gałuszka, Agata Paszek, który przesiadł się do nowej rajdówki. Samochód, którym zespół obecnie dysponuje, to Peugeot 206 S16.

PRZĄDKA RALLY TEAM
Nowy samochód Prządka Rally Team. Załoga z sukcesami w SMT · fot. Rallyshot Wojciech Anusiewicz

Załoga jeździ w klasie Puchar Peugeota 206, czyli w klasie z samochodami Peugeot 206 o pojemności silnika powyżej 1600 cm3.

Do tej pory, czyli do końca kwietnia, odbyły się w sumie trzy rundy Samochodowych Mistrzostw Tychów. W pierwszej z nich, która odbyła się 3 marca, Prządka Rally Team zajął 4. miejsce w swojej klasie oraz wysokie 26. miejsce w klasyfikacji generalnej.

24 marca na Torze Testowym Fiata odbyła się 2. runda SMT, podczas której załoga Prządka Rally Team uplasowała się na 2. stopniu podium w swojej klasie oraz 22. w klasyfikacji generalnej, na 102 załogi!

Podium 2. rundy Samochodowych Mistrzostw Tychów - 24.04.2024
Podium 2. rundy Samochodowych Mistrzostw Tychów - 24.04.2024 · fot. Materiały prasowe

Ostatnia z dotychczasowych rund odbyła się w niedzielę 28 kwietnia. Prządka Rally Team zwyciężył w swojej klasie, a w klasyfikacji generalnej zajął 19. miejsce na 74 załogi!

W tym roku, jak i poprzednim, Automobilklub Ziemi Tyskiej, który jest organizatorem zawodów, przygotował dla najlepszych pięciu załóg z każdej klasy niespodziankę - możliwość uczestnictwa w Silesia Rally Sprint.

To dwa pokazowe odcinki specjalne - miejski w centrum Katowic oraz fragment przy Stadionie Śląskim - które odbywają się przy Rajdzie Śląska. Ten odbędzie się od 11 do 13 października. W tym roku Rajd Śląska został jedną z rund ERC, czyli Mistrzostw Europy.

Partnerami załogi są:

• RAFNAR SP. Z O.O., TECHNOLOGIE DO EKSPLOATACJI SIECI WODNO-KANALIZACYJNYCH, ul. Wapienicka36, 43-382 Bielsko Biała,
  • GO-WEST Hurtownia i sklep motoryzacyjny, ul. Uzdrowiskowa 4A, 43-230 Goczałkowice-Zdrój,
  • DYNAMIC Mateusz Kojzarek- WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW, WARSZTAT SAMOCHODOWY, SERWIS OPON, ul. Dworcowa 28, 43-211 Piasek,