• 27 marca 2024
  • 28 marca 2024
  • wyświetleń: 5078

W Bielsku-Białej zwyciężali w walce ze sztangą. Michał z Piasku ze złotem i rekordem!

W sobotę, 23 marca w Bielsku-Białej rozegrane zostały XXI. Ogólnopolskie Integracyjne Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Emocji nie brakowało, padały też rekordowe wyniki. W wydarzeniu wystartowała setka sportowców, w tym osoby pełnosprawne i niepełnosprawne w różnym wieku. W grupie zawodników 107 kg senior niepełnosprawnych w tej kategorii zwyciężył mieszkaniec Piasku - Michał Buła (Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy), który wycisnął 161 kg, co jest jego rekordem na zawodach!

Michał Buła na XXI. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc - 23.03.2024 · fot. archiwum prywatne

Michał Buła został też najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Eurobeskidy!

W Bielsku-Białej rywalizowali ze sobą zawodnicy z 14 klubów sportowych z całej Polski. Uczestnicy zawodów reprezentowali Start Tarnów, UKS Pover Kuźnik Chorzów, Stowarzyszenie Centrum Formy Dąbrowa Górnicza, IKS Warszawa, Start Katowice, AZS Politechnika Warszawska, Start Strzegom, Pakujemy Razem Team, LKS Gol-Start Częstochowa, Tytan Team Łódź, WZSN Start Wrocław, KS Kobra Kościan, UKS Eugen Knurów oraz zawodnicy gospodarzy Eurobeskidy.

Loading...

Należy wspomnieć, że to nie jedyny sukces naszego mieszkańca - w czerwcu ubiegłego roku Michał Buła zdobył brązowy medal na indywidualnych mistrzostwach Polski we Wrocławiu w zawodach o randze pucharu Europy "srebrna sztanga". W listopadzie, także we Wrocławiu, był 3 w swojej kategorii! Mimo wady wrodzonej stóp nasz mieszkaniec jest zrzeszony w klubie Eurobeskidy z Łodygowic. Mówi, że dzięki systematycznemu treningowi i podnoszeniu setek ton w aqua fitness w Bielsku-Białej, gdzie na co dzień przygotowuje się do zawodów, wzmacnia cały organizm i psychikę.