• 20 czerwca 2023
  • wyświetleń: 3731

Jakub Prządka ze srebrem w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych

W dniach 17-18 czerwca w Łodzi odbył się XXIX Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Wspaniale zaprezentowali się zawodnicy Iskra Pszczyna, którzy zajmowali wysokie lokaty i poprawiali rekordy życiowe. Srebrny medal w biegu na 60m w roczniku 2011 zdobył Jakub Prządka - to jedyny medal dla Pszczyny!

Jakub Prządka ze srebrnym medalem Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych · fot. M.Biela

Kuba miał bardzo pracowity weekend. Najpierw w sobotę musiał przebrnąć przez eliminacje (8,31s), by w niedzielę wystąpić w półfinale (8,09s), a następnie w finale biegu na 60m (8,24s).

Z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Kita, który pomimo pobicia rekordu życiowego na 300m - 42,72s nie stanął na podium, a uplasował się tuż za nim - na najbardziej nielubianym czwartym miejscu.