pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3865

Goczałkowice-Zdrój: w 2021 roku inwestycje za ponad 10 mln zł

10,5 mln zł zostanie przeznaczonych na inwestycje w Goczałkowicach w 2021 roku. Zadania inwestycyjne stanowią aż 17% wszystkich tegorocznych wydatków budżetu gminy.

budowa przedszkola w Goczałkowicach-Zdroju
Budowa przedszkola w Goczałkowicach-Zdroju · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Prawie 4 mln zł zabezpieczono na budowę zbiornika retencyjnego w rejonie ul. Zimowej. To zadanie ma poprawić bezpieczeństwo przeciwpowodziowe mieszkańców. Wkrótce rozstrzygnięty będzie przetarg na wykonawcę robót.

W 2021 r. kontynuowana jest budowa przedszkola. Obiekt przy kompleksie sportowym Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz przy Szkole Podstawowej nr 1 ma być gotowy jeszcze w tym roku.

W tym roku realizowany będzie III etap Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Zaplanowano wymianę prawie 100 kotłów, prace dociepleniowe w 40 budynkach oraz wymianę okien w 31 budynkach. Realizując inwestycje ekologiczne mieszkańcy mogą skorzystać z dofinansowania w wysokości do 80% wartości zadania.

W ramach kolejnego etapu budowy centrum przesiadkowego rozbudowana zostanie ul. Krzyżanowskiego - od ul. Parkowej do ul. Uzdrowiskowej.

W budżecie zabezpieczono także środki na wykonanie dokumentacji technicznej kolejnych inwestycji. To budowa ul. Siedleckiej, łącznika Źródlana-Spokojna, drogi do ronda wzdłuż ekranu przy DK 1, przebudowa ul. Powstańców Śląskich wraz z przebudową mostu na Kanarze i regulacją pasa drogowego oraz budową parkingu przed mostem, budowa drogi rowerowej przez Bór II oraz parkingu przy ul. Zielonej i Uzdrowiskowej. Łączne środki przewidziane na te projekty w 2021 r. wynoszą 630 tys. zł.

Zabezpieczone zostały również środki własne na plac zabaw w wysokości 85 tys. zł i 60 tys. zł na doświetlenie gminy.

W budżecie znajdują się zadania, na które gmina złożyła wnioski o ich dofinansowanie. W trakcie roku budżetowego gmina będzie brała udział w konkursach na dotacje i korzystała z nowych możliwości finansowania potrzebnych zadań (szczególnie w ramach programów rządowych dotyczących dofinansowania dróg lokalnych).

Najważniejsze inwestycje zaplanowane na rok 2021:
  • Budowa zbiornika retencyjnego w rejonie ul. Zimowej - w budżecie zabezpieczono na ten cel prawie 4 mln zł
  • Budowa przedszkola - 2,9 mln zł
  • Realizacja Programu Ograniczenia Niskiej Emisji (III etap) - 1,2 mln zł
  • Budowa boiska wraz z infrastrukturą sportową przy SP nr 1 - 895 tys. zł
  • Rozbudowa ul. Krzyżanowskiego - 713 tys. zł
  • Wykonanie dokumentacji technicznych kolejnych zadań - 630 tys. zł

BM / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.